SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Askfat 15628120
nr 1562 8120
Askfat
+ fat + servettring, 3 delar, silver, Ett fat med Monogram FGB, proveniens Frans G Bengtsson. Längd: 10 cm, diameter: 435-9,5, vikt: 135g
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 september 2023
kl 18:53:23
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver